Coraz częściej zaczynamy organizować wyjazdy integracyjne zimą. Nie zawsze oczekujemy zajęć pod dachem, czasem potrzeba nam ruchu, wyzwań. Szukamy opcji zorganizowania szkolenia integracyjnego na śniegu (np. na saniach, w górach).  Taka integracja nie jest prosta ale dobrze zorganizowana może zintegrować zespół a dobrą zabawą zapewniać niezapomniane emocje.

Takich emocji z pewnością dostarcza scenariusz sportowo przygodowy „śnieżne tratwy” (ta gra możliwa jest tylko w plenerze, w razie złej pogody proponujemy alternatywną zamienną grę)

Uczestnicy, podzieleni na współpracujące zespoły, otrzymują zadanie: wybudować z dostępnych materiałów śnieżne tratwy. Do dyspozycji są dętki, deski, liny, taśma klejąca, gwoździe, młotki, metalowe wsporniki…

Tratwy budowane są po to, by zorganizować wyścig na stoku narciarskim. Jest to jednak specyficzny wyścig – drużyny rywalizują nie ze sobą, lecz z czasem (współpracują). Nagrodę otrzymają, gdy suma czasów osiągniętych przez obie grupy zmieści się w wyznaczonym limicie. Współpraca jest więc pożądana. Zespoły nie otrzymają do budowy tratw sprzętu w dowolnej ilości. Będą musiały go kupić w specjalnym sklepie Kupca Castoramusa.

Oczywiście płacić będzie trzeba specyficzną gotówką – Castoeuro. Pieniądze te będą zdobywać wcześniej za kilku innych ZADAŃ – gier integracyjnych  i menedżerskich. Im lepiej wykonają zadania, tym więcej gotówki otrzymają na zakupy….