Jeśli raz w tygodniu sprzątasz dom typową „sklepową” chemią, wchłaniasz tyle toksyn co palacz, który dzienni wypala 20 papierosów.  My w dwie godziny nauczymy Cię sprzątać i zmywać bez sztucznej chemii. Na naszych zajęciach wyprodukujesz naturalne mleczko do czyszczenia łazienki czy płyn do mycia naczyń.

Naukowcy z Departamentu Badań Medycznych Uniwersytetu w Bergen (Norwegia) obliczyli, iż osoby które przez ostatnie 20 lat przynajmniej raz w tygodniu sprzątały typową „sklepową” chemią,  ich płuca i układ krwionośny wchłonęły tyle toksyn, ile przyjmuje osoba paląca od 20 lat po 20 papierosów dziennie.

Od ilu lat sprzątasz swój dom?

Warsztat eko-eksperymentów to sesja team building, podczas której weźmiemy do ręki tylko naturalne składniki: cytryna i burak, ocet, szare mydło, soda oczyszczona. Wszystkie kupisz w typowym supermarkecie. Zwykle taniej niż chemiczne środki czystości.

A potem wspólnie wyprodukujemy płyn do mycia naczyń, usuniemy spaleniznę z garnka, wyczyścimy deskę do krojenia za pomocą buraka, czy pozbędziemy  się pleśni, która zamieszkała w naszej łazience. Razem stworzymy uniwersalny spray oraz mleczko do czyszczenia.

Czas zakasać rękawy i wypowiedzieć naturalną wojnę brudowi.

„Domowe eko-eksperymenty” to sesja trwającą od 45 do 120 minut (zależnie od liczby eksperymentów – jeśli zrobimy nie wszystkie, rozdamy uczestnikom instrukcję do samodzielnego zrealizowania wszystkich pozostałych).  W zajęciach może wziąć udział od 4 do 400 osób jednocześnie (w grupach liczących po 4-5 osób).

Sesję polecamy także jako wieczorne zajęcia integracyjne po dowolnym szkoleniu. Uczestnicy odprężą się, bawiąc w „domowego eko-chemika”, zintegrują działając w grupach i przy okazji nauczą czegoś, co przyda się w domu – im i ich rodzinom.

Zajęcia poprowadzi:

Dorota Owczarska (kontakt: dorota@symulacje.edu.pl). Nawrócony chemik.

5 lat studiów – technologia chemiczna na Politechnice Śląskiej. Podyplomowe studia chemii materiałów wybuchowych. 2 lata pracy w Instytut Chemii Nieorganicznej, 5 lat pracy w Sanepidzie. A od 5 lat próba przywrócenia w domu naturalnego ekosystemu i wyrzucanie zeń wszelkich toksyn.

 

 

Udostępnij

5/5 - (1 vote)