Uczestnicy często pytają, jak się przygotować do zajęć w plenerze – szczególnie tych bardziej ekstremalnych: jaskiniowych, na wodzie, zimą, wysokogórskich albo wspinaczkowych. Jakie strój, jaki sprzęt – by cieszyć się ciepłem, wygodą i suchą nogą?

Odpowiednie przygotowanie uczestników do zajęć – to część naszej pracy. Nasi trenerzy przed każdym szkoleniem integracyjnym czy outdoor wysyłają uczestnikom zaproszenie, wyjaśniające m.in. optymalny strój i sprzęt. W przypadku łagodnych zajęć taka informacja w zupełności wystarczy. Jeśli jednak planujemy bardziej aktywne ćwiczenia, potrzebne jest nasze pełniejsze wsparcie.  Od indywidualnej porady zakupowej, przez spotkania przed-wyjazdowe (gdzie pokazujemy grupie różne modele obuwia, polarów, kurtek GoreTex, rękawic czy bielizny termicznej) po nawet wspólną z uczestnikami wizytę w specjalistycznym sklepie sportowym.

Łagodne zajęcia na rowerach, na trawie lub w lesie

Tu każdy może przygotować się sam. Potrzebuje zabrać:

  • wygodne ubranie turystyczne/sportowe/nieformalne (koniecznie wygodne długie spodnie), których nie będzie żal nieco zabrudzić (np. od siedzenia na trawie)
  • wygodne obuwie typu turystycznego lub sportowego (koniecznie buty na płaskim obcasie)
  • ciepły sweter lub bluza na wypadek chłodu
  • kurtka przeciwdeszczowa
  • drugie ubranie na zmianę (dowolne, nieformalne)
  • zalecamy dodatkowo ciemne okulary, czapeczkę przeciwsłoneczną, ew. ulubiony środek przeciw komarom i kleszczom.

 

Zajęcia na skałach i w jaskiniach

Powyższa lista w zasadzie się nie zmienia. Dochodzi do niej jedynie:

– spodnie i bluza, oraz buty turystyczne lub sportowe, które mogą się mocno ubłocić, zapiaszczyć, przesiąknąć gliną – po jednym komplecie na każdy dzień zajęć

– dodatkowe wygodne ubranie na czas po zajęciach (kolacje, ognisko, podsumowanie w sali szkoleniowej)

Rzecz jasna sprzęt specjalistyczny – jak uprzęże czy kaski albo latarki czołówki – dostarczają nasi trenerzy.

Wyprawy górskie

Część z naszych zajęć team building ma formę mini-wypraw górskich. W tym przypadku my dostarczamy uczestnikom namiotów, śpiworów, karimat, oraz sprzętu do gotowania (menażki, palniki, kartusze gazowe itp.). Także prowiant jest po naszej stronie – od batoników i owoców, przez napoje czy kiełbaski, po specjalistyczną żywność liofilizowaną. Jeśli jednak ktoś ma specjalny oczekiwania dietetyczne – prosimy o kontakt lub samodzielnie dokupienie stosownych przekąsek.

Indywidualnym obowiązkiem każdego uczestnika jest jego osobisty ubiór – od bielizny po ciepłe rękawice czy kurtki przeciwdeszczowe. Jaki to sprzęt? Zależy od pory roku oraz rodzaju gór (np. Beskidy czy Alpy?). W tym przypadku przed każdą wyprawą przygotowujemy indywidualną listę zakupową. Dodatkowo, jeśli pracodawca chce zakupić sprzęt grupowo – dla wszystkich uczestników – pomagamy znaleźć sklep oferujący najlepsze ceny. Często tez przyjeżdżamy do klienta wcześniej z naszym sprzętem. Przywozimy przykładowe rodzaje ubrań (np. bielizny termicznej, obuwia, kurtek, polarów) i pozwalamy uczestnikom sprawdzić, co im najbardziej pasuje. Szkolimy ich w zakresie doboru sprzętu: jak przymierzać, na co zwracać uwagę…

Zajęcia zimowe

W naszej ofercie znajdują się także zajęcia realizowane zimą. Proste ćwiczenia – jak budowanie śnieżnych tratw – nie wymagają niczego więcej niż zimowy spacer po parku. Jednak zajęcia na nartach (zjazdowych lub ski-turowych), wspinaczka lodowa, albo tzw. survival polarny – to inna historia. Tu, podobnie jak przy wyprawach górskich, ustalamy indywidualną listę sprzętu, spotykamy się z Państwem i przywozimy przykładowe egzemplarze do pokazu i testowania.

Zajęcia na wodzie

Budowanie tratw czy pływanie kajakami to popularne formy zajęć latem. W przypadku prostych ćwiczeń uczestnik potrzebuje jedynie stroju kąpielowego i zapasowej zmiany ubrania. Kamizelki ratunkowe czy kaski zapewniają oczywiście nasi trenerzy.

W przypadku bardziej ekstremalnych zajęć – np. integracji na kajakach górskich na Dunajcu – potrzebne będą np. pianki neoprenowe i takie tez buty. Istnieje możliwość wynajęcia ich od jednego z naszych partnerów, ale nie każdy lubi pływać w piance używanej wcześniej przez inne osoby.  W takiej sytuacji również pomagamy w zakupie (lub nawet pośredniczymy w nim). Wcześniej pokazujemy uczestnikom różne modele sprzętu posiadanego w naszej firmie – pozwalamy każdemu z Państwa pracowników dobrać sobie model odpowiedni do budowy ciała czy potrzeb termicznych.

Serdecznie zapraszamy na nasze szkolenia w plenerze.

 

5/5 - (1 vote)