Obiecałeś pracownikom szkolenie team building. Obiecałeś zabawy linowe, gry terenowe i wspinaczkę w skałach. Niestety czas na taki wyjazd masz tylko zimą. Rozwiązaniem jest Hiszpańska Costa Blanca. Grupa doleci tam w 3 godziny tanimi liniami, a na miejscu ceny jak w Polsce. Tyle że 20 stopni i słońce w grudniu.

Zabawy linowe, tyrolki, mosty tybetańskie, wspinaczka – to popularne aktywności na szkoleniach team building. Podobnie jak gry topograficzne i nawigacyjne w urokliwych okolicach. Wiele grup je lubi, a co bardziej wysportowani i żądni adrenaliny pracownicy często o nie proszą. W Polsce ich życzenia można spełniać od maja do października – chyba że ktoś bardzo lubi deszcz i zimno. Co w takim razie ma zrobić producent piwa albo lodów – latem to jego biznesowy szczyt sezonu, nie da się wtedy puścić całego zespołu na kilkudniowy wyjazd.

 

Hiszpańska Costa Blanca ma w tym zakresie kilka zalet:

 1. Nawet w styczniu jest tam przynajmniej 15 stopni, a deszcz pada maksymalnie 3-4 dni w miesiącu
 2. Tereny skalne są dużo bogatsze i lepsze niż Jura Krakowsko Częstochowska
 3. Ryanair lata regularnie i niedrogo do Walencji i Alicante
 4. Choć nie potrzeba paszportu, dajemy jednak pracownikom, oprócz integracji, także zagraniczny wyjazd nagrodowy – niemal incentive. Wyjazd na tyle atrakcyjny, że zapewne chętnie dodadzą do niego sobotę i niedzielę. A to pozwoli rozciągnąć go do sensownych 4-5 dni przy „wyrwaniu” ich z pracy tylko na 2-3 dni.
 5. Ceny w południowej Hiszpanii są identyczne jak w Polsce – zima w Costa Blanca to dość niski sezon, więc nadmorskie hotele stoją w połowie puste a restauracje obniżają ceny.
 6. Standard życia, hoteli czy infrastruktury jest tu taki sam jak w Polsce.

Trenerzy Training Projects od kilku lat każdej zimy spędzają po kilka tygodni w Costa Blanca.  Sprawdzili większość tamtejszych regionów skalnych i są przygotowani do zorganizowania kompletnego pobytu – zajęć skałkowych, gier na orientację, zabaw integracyjno – motywacyjnych, lub szkoleń outdoor (experiential learning) związanych z rozwojem umiejętności:

 1. Pracy w zespole
 2. Zarządzania zespołem i rolą lidera
 3. Komunikacją interpersonalną
 4. Efektywnością osobistą i zarządzaniem czasem
 5. Zarządzaniem projektem
 6. Kreatywnym i innowacyjnym myśleniem
 7. Motywowaniem pracowników
 8. Rozwiązywaniem konfliktów
 9. Zarządzaniem zmianami lub radzeniem sobie ze zmianą
 10. Komunikacją międzykulturową
 11. Delegowaniem zadań

Uczestnikom zapewnimy noclegi i wyżywienie, transport na miejscu, sprzęt wspinaczkowy, ubezpieczenie, opiekę trenerów biznesu i instruktorów wspinaczki.

Do hiszpańskiego Costa Blanca zapraszamy przede wszystkim w październiku i lustopadzie oraz w lutym i marcu. Wtedy panuje to letnia (ale nie upalna) pogoda – chętni będą mogli nawet poopalać się na plaży.