Hazard i ryzyko. Te narzędzia wykorzystujemy do zaangażowania uczestników w główkowanie i analizę problemów – po naszych grach integracyjnych. Jak to robimy? Mechanizmem stosowanym w kasynach.

 

Hazard, niepewność, ryzyko, obstawianie gotówki (nawet jeśli tylko 2-3 zł i na cel charytatywny) – to budzi spore emocje. Sprawia, że stawianie pytań dot. pracy w zespole, komunikacji czy przywództwa przeradza się w emocjonujący quiz.

Jeśli planujemy skorzystać z tej metody, już przed wyjazdem  integracyjnym uprzedzamy uczestników, co się będzie działo i jaki jest kapitał (nie więcej niż 10zł) przy którym wpuszczamy do kasyna. Oto wiadomość, która przesyłamy:

 

Szanowni Państwo,

Nasze najbliższe spotkanie będzie miało pewien nietypowy dodatkowy element. Będzie to składający się z kilku pytań (po jednym w każdej części prezentacji – np. na zakończenie każdego modułu)  quiz z obstawianiem jak w kasynie. Będą w nim obowiązywać następujące zasady:

 1. Uczestnicząc w quizie, obstawiamy – jak w kasynie – przy każdym pytaniu dowolne kwoty w przedziale 1-5zł (tylko monety). Obstawiamy zawsze zanim prowadzący odczyta pytania – wcześniej zdradzi tylko kategorię tematyczną (np. „pytanie dotyczy budżetu”).
 2. Budżet początkowy każdego gracza nie może przekraczać 10zł. Dalej gra się tym, co się wygrało/przegrało.
 3. Za prawidłową odpowiedz uzyskujemy jako wygraną dwukrotność obstawionej kwoty. Za błędną odpowiedź tracimy co obstawiliśmy.
 4. Na koniec spotkania
  1. każdy może zabrać swoje wygrane (wcześniej wyłaniamy zwycięzcę – jest nim ten kto najmocniej pomnożył kapitał startowy, liczy się % wzrostu),
  2. lub też może oddać prowadzącemu – do banku.
 5. Wygrana banku (prowadzącego) plus zrzutki do banku idą do wspólnej puli którą przeznaczymy na wybrany przez Was cel charytatrywny.
 6. O tym, czy odpowiedz na pytanie była prawidłowa decyduje prowadzący. W quizie będą tylko pytania z jedną prawidłowa odpowiedzią.

Jeśli  chcą Państwo wziąć udział w quizie (nie jest to obowiązkowe), proszę przynieść dowolną pulę monet, o łącznej wartości maks. 10 zł. Zapraszamy do zabawy!   

 

Powyższy tekst sprawia, że uczestnicy są bardzo zaciekawieni – jeszcze nigdy nie zarzucono nam że promujemy hazard, za to zawsze na stoły trafiają spore woreczki groszówek uzbieranych chyba ze wszystkich rodzinnych i sąsiedzkich portfeli…

Jeśli chcesz zrealizować takie kasyno, możesz to zrobić, korzystając z naszych zasad. Wymaga to przygotowania: trudnych i podchwytliwych pytań (takich co do których najpewniej mniej niż 50% ludzi odpowie dobrze). Dobierz pytania tematycznie do prezentacji.

 1. Przygotuj do prezentacji 5-6 pytań, które mają jednoznaczną odpowiedź. Np. „ile wynosi budżet”, „ilu pracowników…”, „kto zarządza…”, „w jakiej technologii…” itp. itd. Pytania wieloznaczne typu „kto był najlepszym szefem” nie sprawdzą się.
 2. Przygotuj ok 30 zł w różnych nominałach – na start dla banku.