Planujesz zajęcia integracyjne w lesie? Nie obejdzie się bez zgody nadleśnictwa. Publikujemy wzorzec pisma o wydanie takiej zgody.

Jeżeli zajęcia integracyjne prowadzone są w lesie – wymagana jest zgoda stosownego nadleśnictwa. Jeśli w rezerwacie – zgoda organu zarządzającego rezerwatem. Jeśli na wodach miasta lub gminy – zgoda właściwego organu.

Poniżej znajduje się przykładowy wniosek o wyrażenie zgody na przeprowadzenie zajęć.

 

 

NADLEŚNICTWO XYZ

 

 

Szanowni Państwo,

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na organizację zajęć terenowych w lasach należących do Państwa Nadleśnictwa. Poniżej opisuję charakterystykę zajęć:

Data: 3 września, godz. 14.00 – 18.00

Liczba osób: 3 grupy po 18 osób, wyłącznie osoby dorosłe,

Lokalizacja rejonu: las przy hotelu Dębowa Góra, w promieniu maks. do 600m od hotelu.

Charakter podchodów: przemarsz, zadania stacjonarne (np. rozwiązywanie zagadek, rysowanie mapy, budowanie noszy z dostarczonych przez organizatora lin i rurek).

Zagrożenia: w czasie podchodów nie będzie hałaśliwych ćwiczeń, palenia ognia ani wykorzystywania drzewa i innych naturalnych elementów do np. budowy szałasu. Nie będą wykorzystywane substancje chemiczne, nie będzie stosowana broń palna ani biała. Nie będzie nic zakopywane w ziemi. Pomiędzy pniami dwóch drzew zostanie rozwieszona poziomo na wysokości 1,5m lina wspinaczkowa, na której uczestnicy będą realizować ćwiczenia sprawnościowe.

Ruch pojazdów: wyłącznie ruch pieszy.

Osoba odpowiedzialna: Jan Kowalski (trener firmy organizującej podchody. Tel. 123 456 789, e-mail aaa@aaaa.pl

Licząc na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby, pozostaję z szacunkiem,

 

Jan Kowalski