Duży, elegancko odnowiony, komfortowy pałac niedaleko Jeleniej Góry – z ogromnym pięknym parkiem, wieloma salami konferencyjnymi i SPA oraz basenem. Znakomite miejsce na duże konferencje i imprezy integracyjne dla zamożniejszych grup.

Jeśli szukamy dość dużego, niebanalnego obiektu na plenerowe szkolenie integracyjne dla dużej grupy – i zależy nam na potężnym, eleganckim plenerze – Pałac Wojanów będzie świetnym wyborem. Jeśli zaś szukamy nowoczesnego centrum konferencyjnego, lepiej zdać się na iny obiekt w Karpaczu czy Szklarskiej Porębie.

Ocena pokoi

200 miejsc w kilku pałacowych budynkach zostało przygotowanych na klasycznym pałacowym stylu, elegancko, ze smakiem i komfortowo. Cześć pokoi z uwagi na zabytkowy styl ma mikroskopijne okno co sprawia, że w pokoju jest nieco ciemno. Na korytarzu podczas naszego wczesno-wiosennego pobytu czuć było zapach przypominający palone drewno – dla niektórych kojarzy się z przytulnością dla innych zaś z nieświeżym powietrzem. Pokoje mają różny rozmiar – od nieco ciasnych po bardzo przestronne. Znajdziemy też na przykład  pokój czteroosobowy , którego klimat odbiega in minus od pałacowego standardu.

Ocena sali konferencyjnej

Hotel oferuje wynajem nawet 9 sal, choć połowa z nich to małe pokoje lub adaptowalne sale balowo – restauracyjne. Niemniej wszystkie są dość eleganckie, mają pałacowy klimat i pozwalają przyjemnie i profesjonalnie prowadzić zajęcia. Ponieważ każda sala jest inna, warto przed wyborem poprosić o przesłanie fotografii i wymiarów – nie wszystkie pomieszczą grupy warsztatowej wielkości. Pewnym minusem niektórych sal jest brak wykładzin i brak przyzwoitej wielkości okien – co sprawia, że atmosfera tam jest nieco usypiająca.  Stoły są składane i można je przenosić i przestawiać do dowolnego układu. W naszej sali (sala Wojanowska we Spichlerzu) rzutnik w suficie miał już mocno zużytą lampę, nie było tez wejścia HDMI. System nagłośnieniowy jest profesjonalny ale nieco przestarzały i skomplikowany w obsłudze co sprawia, że bez sprawnej ręki technika czasem nieprzyjemnie szumi. W oknach wewnętrzne rolety dość skromnego standardu. Przerwy kawowe podawano przed salami konferencyjnymi. Jak na ten standard obsługi pewnym minusem był brak ekspresu ciśnieniowego do kawy.

Ocena obsługi

Szybka, profesjonalna i doświadczona, choć czasem nieco chłodna i z dystansem. Sprawnie pomogła nam w realizacji spotkania integracyjnego dla 200 uczestników.

Minusy i zagrożenia

Hotel jest ulokowany w kilku budynkach – część uczestników będzie musiała wyjść na zewnątrz by dotrzeć do pokoju, sali konferencyjnej lub restauracji. Pewnym minusem może tez być nieco nierówny standard kuchni – niektóre posiłki dużo mniej smaczne od innych, a w niektóre dni śniadania o skromniejszym zakresie menu.