Oddajemy do bezpłatnej dyspozycji uczniów, szkół, uczelni i rodziców grę ekonomiczną dla nastolatków i studentów uczących się przedsiębiorczości. Powstała ona na użytek naszych szkoleń i była wielokrotnie wykorzystywana, by w interaktywny, emocjonujący, zabawowy i przyjazny sposób uczyć młodzież takich pojęć jak własna firma, rynek, zysk, konkurencja, przychody i koszty. Okazała się niezwykle skutecznym narzędziem – nawet niezainteresowane przedsiębiorczością nastolatki angażują się w nią bardziej niż w gry komputerowe. Jednocześnie „nauka przez osobiste doświadczenie” sprawia, że praktycznie wszyscy gracze mogą dobrze zrozumieć trudne początkowo pojęcia – jak np. popyt i podaż. Dlatego postanowiliśmy udostępnić grę wszystkim liceom w Polsce – by każdy nauczyciel mógł skorzystać z niej w takim zakresie i w taki sposób, jaki najbardziej mu odpowiada.

Myjnionerzy-gra-szkolenie-symulacja

Symulacja „Myjnionerzy” pozwala uczestnikom sprawdzić się w roli właściciela: stratega i decydenta.

Można prowadzić tylko jedną rundę gry (trwa to ok. 60-70 minut, trzeba więc zblokować dwie lekcje) lub oprzeć na niej więcej lekcji i omówić kilka różnych tematów (np. prowadząc drugą rundę gry w kolejnym tygodniu).

Zachęcamy do korzystania z gry, w szczególności przeprowadzenia jej na jednej z pierwszych lekcji przedsiębiorczości w danej klasie. To sprawi, że grupa będzie bardziej zainteresowana, pozytywnie nastawiona do nauki i łatwiej jej będzie zrozumieć wiele zagadnień ekonomicznych. A dla Państwa prowadzenie lekcji będzie łatwiejsze, przyjemniejsze i da więcej satysfakcji. 

 

BEZPŁATNA LICENCJA NA PROWADZENIE GRY W SZKOLE – ZASADY LICENCYJNE

Każdy może bez ograniczeń i bez ponoszenia opłat licencyjnych prowadzić grę dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich i policealnych, oraz studentów wszelkich uczelni na studiach licencjackich i magisterskich. Grę można też nieodpłatnie wykorzystywać na szkoleniach dla osób bezrobotnych oraz w pozaszkolnej pracy rozwojowej z młodzieżą. Grę można bez ograniczeń wykorzystywać w domu na użytek prywatny.

Zabronione jest wykorzystywanie bez zgody autora gry lub jej fragmentów lub adaptacji w sytuacjach innych niż opisane powyżej, w szczególności na jakichkolwiek szkoleniach dla osób dorosłych, studiach podyplomowych, spotkaniach integracyjnych, konferencjach itp. Zabronione jest też wykorzystywanie jakichkolwiek elementów gry do celów komercyjnych.

 

MATERIAŁY DO POBRANIA:

Instrukcja dla sędziego
Myjnionerzy-karty do gry
Myjnionerzy-regulamin gry
Tabele kosztów

Bezpłatna gra dla uczcniów i szkół
Oceń stronę

4 Comments

  1. Mam pytanie – czy tego typu gre moge wkorzystac na wakacyjnych koloniach dla dzieci? Jestem wychowawczynią na koloniach, które mają też element edukacyjny: zajecia plastyczne, a poza tym w programie są gry planszowe i RPG. To bedzie wyjazd dla dzieci z podstawówek – klasy starsze, organizowany przez komercyjną firmę (dlatego pytam), ale same gry sa już w cenie, dzieci nie dopłacają i mają gry w podstawowej cenie. a ja jako wychowawca nie mam za to ekstra wynagrodzenia.
    poprosze o zgodę

    Grazyna Kania
    1. W większości przypadków nasze eksperymenty są tak skonstruowane, by mógł je poprowadzić – po jednodniowym przeszkoleniu – nie tylko trener kompetencji miękkich, ale też coach, menedżer czy nauczyciel. Przy okazji tworzenia gry Myjnionerzy stworzyliśmy m.in.t filmik instruktażowy pokazujący jak daną grę prowadzić. Jednak wnioski jakie do nas docierały wskazywały, że brak wiedzy biznesowej oraz doświadczenia w prowadzeniu gier powodowały, iż nauczyciele mieli więcej problemów z poprowadzeniem Myjnionerów niż coachowie czy menedżerowie. Jako Fundacja współpracujemy z wieloma nauczycielami i razem z nimi tworzymy dla nich programy edukacyjne, gry, zabawy dla dzieci. Z naszego doświadczenia jednak nauczyciele rzadko kiedy są na tyle dobrze przygotowani by sprawnie poprowadzić gry korzystając tylko z instrukcji, dlatego jednocześnie z dostarczeniem gry prowadzimy dla nich jednodniowe szkolenia pozwalające lepiej zrozumiem specyfikę symulacji i ćwiczeń zespołowych.

      Dorota Owczarska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.