Poszukują Państwo ekstremalnych aktywności integrujących zespół, albo wzmacniających współpracę lub przywództwo? Polecamy nasze programy z adrenaliną.

Scenariusze wspinaczkowe, linowe i wysokościowe

wspinacze sadek3masle nosze 2

Nasi trenerzy – Rafał Szczepanik i Dorota Owczarska – są nie tylko byłymi menedżerami. Są też instruktorami wspinaczki, alpinistami, kierownikami wypraw wysokogórskich i polarnych. Opracowali szereg zadań linowych i wysokościowych które integrują grupy, uczą współpracy, pokazują problemy związane z przywództwem i zarządzaniem. W programach tych uczestnicy realizują zespołowe zadania ratownicze, wspinaczkowe i terenowe. W zależności od swoich preferencji, wspinają się i jeżdżą na linach, albo – jeśli nie lubią wysokości –  asekurują, zabezpieczają teren, są strategami i liderami. Zadania te nie są bowiem indywidualnymi wyczynami sportowymi, lecz zespołowymi symulacjami ratowniczymi i ekspedycyjnymi. Uczestnicy pełnią w nich różnorodne, uzupełniające się role.

Aktywności na wodzie

tratwybudowamale tratwy 13male tratwy 9male

Wśród naszych trenerów znajdują się instruktorzy żeglarstwa, kierownicy wypraw żeglarskich i kajakarze górscy.  Są autorami gier i zadań, które uczą współpracy na wodzie. Wspólne budowanie tratw, zespołowe przeprawy na górskich kajakach, kajakowe zadania nawigacyjne – to ćwiczenia uczące współpracy i komunikacji oraz zarządzania zespołami i projektami. Nadają se też świetnie na aktywne, sportowe wydarzenia integracyjne w letnich miesiącach. Zadania te nie wymagają od uczestników umiejętności pływania. Jeśli zaś wybrane osoby nie chcą wchodzić do wody, pełnią role nawigacyjne, koordynacyjne i konstruktorskie.

Programy ekstremalne w jaskiniach

zjazd linowy 1jaskiniazaciskmale jaskinia2

Dla grup, które mają już wcześniejsze doświadczenia wspinaczkowe, są odważne i wysportowane, proponujemy coś bardziej zaawansowanego. To ekstremalny program integracyjno – szkoleniowy w jednej z trudnych, pionowych jaskiń jurajskich.  Z uwagi na poziom trudności, jest on realizowany tylko dla wybranych, niewielkich grup (do 20 osób). Od uczestników wymaga odwagi (gotowości zjazdu na linach 10 pieter wgłąb ciemnej studni), odpowiedzialności (w części zadań przeszkoleni uczestnicy asekurują się samodzielnie) i siły fizycznej (z jaskini trzeba się wydostać o własnych siłach).

Dla grup oczekujących nieco mniej adrenaliny proponujemy nieco prostsze symulacje jaskiniowe. To wizyta w pół-zamkniętej, widnej pieczarze z możliwością ewakuacji przez kilkumetrowe, łatwe kominki. Mniejszy poziom wysiłku nie oznacza jednak gorszej nauki lub zabawy: grupy realizują te same zadania, jednak w mniej wymagającym miejscu.

Ekstremalne programy zimowe

zima-szkolenie-integracyjne OLYMPUS DIGITAL CAMERA zimowy-team-building
Pierwsza zasada naszego treningu: będzie mróz, więc uważaj, żeby się nie przegrzać. Bo choć spędzimy trzy dni zimą w górach, obozując pod namiotem i poruszając się na nartach, wszystkim będzie gorąco. Zarówno w przenośni jak i dosłownie.

Są dwa elementy, które różnią trening polarny od innych wyjazdów. Pierwszy to „głębokość” integracji zespołu. Dzięki specjalnie zaprojektowanym narzędziom „Mapa Zespołu”, „Mapa Motywacji” i „Mój Autoportret” ludzie najpierw poznają się od swojej prawdziwej strony i zrzucają wszelkie „maski”, a potem wypracowują szczegółowe  zasady wzajemnej współpracy. Wiele czasu poświęcimy na to, co często pomijane jest w projektach „team building”: poznanie osobowości i roli zespołowej każdego uczestnika. Dowiemy się, co go motywuje i jakie ma cele zawodowe i prywatne. Poznamy jego silne i słabe strony – w pracy indywidualnej i zespołowej, na płaszczyźnie zadaniowej i międzyludzkiej, w pracy koncepcyjnej i wykonawczej. Wypracujemy styl komunikacji, który odpowiada każdemu z członków zespołu. Nauczymy się, jak pracować z każdą z osób w trudnych sytuacjach: jak okazuje stres albo zdenerwowanie, kiedy pozostawić ją samą a kiedy wspierać, jak rozwiązywać problemy na poziomie sporu, a nie konfliktu. Wyartykułujemy oczekiwania każdego członka zespołu wobec jego współpracowników.

W osiągnięciu tego celu pomoże nam fakt, że spędzimy trzy dni w małej grupie, całkowicie odcięci od cywilizacji. 72 godziny w trudnych warunkach, bez przerwy zdani tylko na siebie.

Drugi element, który odróżnia ten projekt od innych wyjazdów: miejsce i warunku bytowe. Zimowe obozowanie w dzikim terenie, pod namiotem to prawdziwa szkoła przetrwania. To wyjazd dla aktywnych fizycznie osób, które świadomie chcą się zmierzyć z trudnym wyzwaniem. Czekające nas zadania będą miały charakter wyprawy polarnej z elementami narciarstwa ski-turowego. Od momentu, gdy na parkingu pozostawimy samochody, będziemy poruszać się poza szlakami, często torując drogę w kopnym śniegu na stromym zboczu. Przez 3-4 godziny dziennie każdy z uczestników będzie ciągnął swój bagaż na improwizowanych saniach. Grupa sama będzie wyszukiwać drogę do celu, rozstawiać obóz, przygotowywać posiłki, zapewniać sobie ciepło.

Zagraniczne wyprawy

    

W naszej ofercie znajdują się też  zagraniczne wyprawy integracyjne z elementami sportów i aktywności outdoor:

1. wspinaczka integracyjna w Hiszpanii – czyli dwadzieścia stopni, piękne słońce i budowanie zespołu w letnia pogodę w środku stycznia.

2. kajakarstwo górskie w Austrii, Chorwacji i Francji – czyli spotkania team building w mrożących krew w żyłach górskich alpejskich strumieniach, łyk ochłody w środku sierpnia

3. rowerowa Słowenia – czyli drużynowe, komunikacyjno – nawigacyjne zadania szkoleniowe i kreatywne eksperymenty rozwijające innowacyjność w cieniu Alp Julijskch.

 

5/5 - (3 votes)