Gry integracyjne

gra-szkoleniowa-najwieksza

Nasze gry integracyjne w znakomity sposób uatrakcyjnią spotkanie team building, wyjazd firmowy czy konferencję branżową.  Prowadzone przez naszych trenerów gry mogą trwać od 30 minut do 7 godzin. Prowadzimy  je dla grup od 8 do 500 osób, w salach konferencyjnych, plenerze, w namiotach piknikowych, a nawet… jaskiniach. Po polsku lub po angielsku.

Poniżej prezentujemy trzy z czterdziestu prowadzonych przez nas gier dedykowanych na konferencje i spotkania integracyjne. Którą proponujemy Państwu? Porozmawiajmy wspolnie o Państwa wydarzeniu, potrzebach i specyfice grupy uczestników. A potem wybierzmy optymalny dla Państwa scenariusz integracyjny. Zapraszamy do kontaktu.


Gra integracyjna  „CONSTRUCTION GAME”

constructionmale22 construction (2)male10x15warsztaty1Uznane przedsiębiorstwo mostowo – drogowe właśnie wygrało ważny konkurs na budowę supernowoczesnego mostu nad Bardzo Szeroką Rzeką. To spore wyzwanie, bo czasu na budowę niewiele a budżet jest mocno okrojony. Dodatkowo prezes firmy postanowił, że część prac będzie realizowana w różnych lokalizacjach, a konstrukcja będzie składana z gotowych elementów już nad samą rzeką.
Grupa musi zaplanować technologię (nośność, zjazdy i rozjazdy, elementy infrastruktury) – choć sama techniczna strona prac w tej grze integracyjnej jest dość prosta i inżynierowie nie mają tu specjalnej przewagi. Istotniejsze jest planowanie: budżet projektu, harmonogram zadań, spotkania członków poszczególnych podgrup (które pracują w osobnych lokalizacjach), współpraca i komunikacja w zespole i pomiędzy zespołami.
O co gramy? Rzecz jasna o zysk. Czy zwrócą się wydatki na materiały do budowy? Czy drużyna zdąży na czas? Czy na tej budowie zarobi, czy też raczej będzie musiała do niego dołożyć?

Czas realizacji tej gry integracyjnej: od 2 do 5 godzin


 Gra szkoleniowa „DOMINO EXPRESS”

dddommminnoo dsc_0222 dsc_0241

 

 

 

 

Jak ułożyć w 10 sekund domino, w którym każdy klocek ma potrójne oznaczenia (kolor, kształt i liczba)? Uczestnicy mają zaledwie chwilę, by spośród 18 elementów wybrać sześć właściwych i ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Niemożliwe… a może?

Ćwiczenie integracyjno – szkoleniowe oparte na badaniach  Harvard Business School. Analizowali oni jedne z najbardziej efektywnych zespołów świata: chirurgów na oddziałach intensywnej terapii w kilku nowojorskich szpitalach. Gra daje szansę przećwiczyć kluczową umiejętność wyróżniającą te zespoły – mianowicie dążenie do ciągłej poprawy wyników poprzez synergię, kreatywność i innowacje. Gra pokazuje, w jaki sposób zespół może osiągać ponadprzeciętne wyniki poszukując w swoich działaniach ciągłych ulepszeń, innowacyjnego podejścia w realizowanych zadaniach. Grupa przekonuje się, że poszukiwanie optymalizacji w każdym najdrobniejszym nawet aspekcie działania prowadzi do osiągania coraz lepszych wyników.
Uczestnicy tej gry team building pracują w małych kilkuosobowych zespołach, jednak mają wspólny cel – osiągnięcie wspólnego wyniku czasowego. Dlatego też następuje również wymiana najlepszych metod pracy pomiędzy zespołami. (Istnieje także rywalizacyjny wariant tej gry).

Czas realizacji gry szkoleniowej: 60 do 120 minut


Gry integracyjne „Apollo 13”  i „Apollo 14”
tajemnica1 apollo14eminiaturka kable 31

 

 

 

 

Jak naprawić awarię na statku kosmicznym, kiedy zapada całkowita ciemność, a od dalszego działania zespołu zależy powodzenie misji?
Dwie wzajemnie uzupełniające się gry integracyjne, skupiające się na uczeniu zasad efektywnej komunikacji w zespole, w tym komunikacji werbalnej, aktywnego słuchania i porządkowania chaosu komunikacyjnego. Pokazują, co można osiągnąć poprzez sprawną komunikację, a jakie straty przynosi bałagan informacyjny w zespole. Uczą podstawowych zasad uporządkowanego i efektywnego obiegu informacji. W wariancie rozbudowanym – dla menedżerów, druga runda gry (Apollo 14) skupia się na delegowaniu i uczeniu podwładnych samodzielności w rozwiązywaniu problemów.

Czas realizacji gry szkoleniowej: 1 do 5 godzin (wariant dłuższy składa się z symulacji Apollo 13 i Apollo 14, jest trudnym wyzwaniem przywódczym i coachingowym, polecany szczególnie dojrzałym menedżerom).


 

Na dobry początek: upominek książkowy

Nasza książka „Budowanie kultury innowacyjności” to 300 stron narzędzi i studiów przypadku dla szefów HR i szkoleń. Prześlemy ją Państwu razem z ofertą, by pokazać nasze doświadczenia w organizacji gier i spotkań integracyjnych – na przykładach realnych projektów zrealizowanych dla naszych klientów.

Gry i zabawy integracyjne
4.7 (93.33%) 3 votes

Dowiedz się więcej o naszych szkoleniach – zostaw nam telefon do siebie lub napisz na adres kontakt@szkolenia-integracyjne.pl
Tu wpisz swój telefon

Gdzie mieści się Twoja firma?