Szkolenia z budowania zespołu

Polecamy gry team building, które w znakomity sposób uatrakcyjnią spotkanie integracyjne, wyjazd firmowy czy konferencję.  Nasze gry integracyjne mogą trwać od 30 minut do 3 godzin, prowadzimy  je dla grup od 8 do 500 osób.

„CONSTRUCTION GAME” – gra projektowa i komunikacyjna

scenariusz10
Uznane przedsiębiorstwo mostowo – drogowe właśnie wygrało ważny konkurs na budowę supernowoczesnego mostu nad Bardzo Szeroką Rzeką. To spore wyzwanie, bo czasu na budowę niewiele a budżet jest mocno okrojony. Dodatkowo prezes firmy postanowił, że część prac będzie realizowana w różnych lokalizacjach, a konstrukcja będzie składana z gotowych elementów już nad samą rzeką.
Grupa musi zaplanować technologię (nośność, zjazdy i rozjazdy, elementy infrastruktury) – choć sama techniczna strona prac w tej grze integracyjnej jest dość prosta i inżynierowie nie mają tu specjalnej przewagi. Istotniejsze jest planowanie: budżet projektu, harmonogram zadań, spotkania członków poszczególnych podgrup (które pracują w osobnych lokalizacjach), współpraca i komunikacja w zespole i pomiędzy zespołami.
O co gramy? Rzecz jasna o zysk. Czy zwrócą się wydatki na materiały do budowy? Czy drużyna zdąży na czas? Czy na tej budowie zarobi, czy też raczej będzie musiała do niego dołożyć?

Czas realizacji gry: od 2 do 4 godzin


„DOMINO EXPRESS” – innowacyjność i synergia

Jak ułożyć w 10 sekund domino, w którym każdy klocek ma potrójne oznaczenia (kolor, kształt i liczba)? Uczestnicy mają zaledwie chwilę, by spośród 18 elementów wybrać sześć właściwych i ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Niemożliwe… a może?

Ćwiczenie integracyjno – szkoleniowe oparte na badaniach  Harvard Business School. Analizowali oni jedne z najbardziej efektywnych zespołów świata: chirurgów na oddziałach intensywnej terapii w kilku nowojorskich szpitalach. Gra daje szansę przećwiczyć kluczową umiejętność wyróżniającą te zespoły – mianowicie dążenie do ciągłej poprawy wyników poprzez synergię i innowacje. Gra pokazuje, w jaki sposób zespół może osiągać ponadprzeciętne wyniki poszukując w swoich działaniach ciągłych ulepszeń, innowacyjnego podejścia w realizowanych zadaniach. Grupa przekonuje się, że poszukiwanie optymalizacji w każdym najdrobniejszym nawet aspekcie działania prowadzi do osiągania coraz lepszych wyników.
Uczestnicy tej gry team building pracują w małych kilkuosobowych zespołach, jednak mają wspólny cel – osiągnięcie wspólnego wyniku czasowego. Dlatego też następuje również wymiana najlepszych metod pracy pomiędzy zespołami. (Istnieje także rywalizacyjny wariant tej gry).

Czas realizacji gry: 60 do 120 minut


„APOLLO 13 – AWARIA” – łamigówka menedżerska i komunikacyjna

Jak naprawić awarię na statku kosmicznym, kiedy zapada całkowita ciemność, a od dalszego działania zespołu zależy powodzenie misji?
Gra integracyjno – komunikacyjna skupiająca się na uczeniu zasad efektywnej komunikacji w zespole, w tym komunikacji werbalnej, aktywnego słuchania i porządkowania chaosu komunikacyjnego. Pokazuje, co można osiągnąć poprzez sprawną komunikację, a jakie straty przynosi bałagan informacyjny w zespole. Uczy podstawowych zasad uporządkowanego i efektywnego obiegu informacji.

Czas realizacji gry: 60 do 120 minut


„TAJEMNICA KAWAŁKA FOTOGRAFII” – plenerowa gra komunikacyjna

Uczestnicy tego scenariusza team building dowiadują się, że ich zadaniem jest rozwiązanie zagadki pewnego morderstwa. Potrzebne informacje zostały ukryte w terenie. By je odnaleźć, muszą przeprowadzić akcję poszukiwawczą. Nie będą to jednak zwykłe „podchody” lub inna typowa gra harcerska. Za chwile zacznie się profesjonalnie przeprowadzona akcja oparta na taktyce poszukiwawczej stosowanej w służbach specjalnych lub jednostkach ratownictwa górskiego.
Uczestnicy będą musieli podzielić się na kilka współpracujących drużyn oraz sztab, który ma dowodzić akcją. Każda z drużyn uda się w wybrany przez siebie fragment okolicy. Przeszukać należy wszystko: las, uliczki, budynki małej architektury… Jednak bez pomocy sztabu te przeszukania będą bezcelowe – fragmenty informacji prowadzące do nagrody zostały ukryte w specjalny sposób, uniemożliwiający ich przypadkowe odkrycie.
Na szczęście każda drużyna dysponuje łącznością ze sztabem. A sztab ma opracowane w nietypowy i zaskakujący sposób fotografie. Zdjęcia te ma na monitorze komputera, ale nie potrafi ich odczytać i zinterpretować. Za to potrafią to zrobić członkowie zespołów poszukiwawczych, choć przecież nigdy ich nie widzieli i nie zobaczą…

Czas realizacji gry: 90 do 180 minut


Zapraszamy do kontaktu.

 

Dowiedz się więcej o naszych szkoleniach – zostaw nam kontakt do siebie lub napisz na adres kontakt@szkolenia-integracyjne.pl
Tu wpisz swój e-mail i/lub telefon